Különböző helymeghatározási és mobil kommunikációs eljárások segítségével egyének, csoportok mozgásai megfigyelhetőek, idő- és helyfüggő mozgásminták levezethetők. Ezen mozgásminták felhasználhatóak akár közúti- vagy gyalogos forgalom nagyságának meghatározására, előrejelzésre, vásárlói szokások felderítésére, rendvédelmi célokra, stb.
A kutatás célja egyrészről a mozgás minták adatnyerésével kapcsolatos eljárások vizsgálata, másrészről az így nyert adatok felhasználása, lehetőségeinek kidolgozása a fent említett feladatokra. A technológiák és eljárások vizsgálata kiterjed a gyakorlati megvalósíthatóság elemzésére, az eredményeket terhelő hibák felderítésére, valamint a helymeghatározási és az abból levezetett dinamikus információk pontosságvizsgálatára. A mozgásminták levezetése magában foglalja a modellezési vizsgálatokat, térképezést (a térinformatikai adatbázis kiépítésével) és konkrét alkalmazások megvalósíthatósági elemzését.
A munka során együttműködés valósulhat meg az Építőmérnöki Kar más tanszékeivel illetve a Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék ipari partnereivel.