Madridban jártak tanszékünk kollégái az EELISA workshopján!

2023. január 23-27 között tartották az EELISA Sustainable Buildings, Cities and Communities think tank workshop rendezvényét a Madridi Műszaki Egyetem (UPM) és az Európai Űrügynökség (ESA) szervezésével és támogatásával, melyről nemrégiben a BME.hu is beszámolt.

A workshop keretén belül a madridi Villafranca del Castillo kampuszán található épület átfogó rehabilitációjával foglalkozott mintegy 150 hallgató (13 európai egyetemről), több mint 100 kutatóval és nemzetközi szakértővel együtt. A BME-ről 8 hallgatónk vett részt személyesen a programon, közülük 6-an az Építőmérnöki Kar hallgatói. Az eseményről bővebben az EELISA weboldalán lehet olvasni.

Hallgatóink mellett oktatók is részt vettek, valamint tartottak előadásokat és workshopokat az eseményen. A tanszékünkről Fürtön Balázs, Szagri Dóra, Dr. Nagy Balázs, és Dr. Halász György segítette a nemzetközi diákok munkáját.